Ráchelina vinica2

1347866_47830478 (1)História terapeutického programu „Ráchelina vinica“ siaha do roku 1994, kedy pani Theresa Karminski Burke, PhD. (doktorka psychológie) po niekoľkoročných skúsenostiach (od r. 1986) práce so ženami s postabortívnym syndrómom vypracovala publikáciu Ráchelina vinica : Psychologická a duchovná cesta pre postinterrupčné uzdravenie (Rachel’s Vineyard: A Psychological and Spiritual Journey for Post Abortion Healing) s konkrétnym obsahom pre poradcov. Táto publikácia ponúka formát pre víkendy duchovných obnov pre zranených z potratu. Skúsenosti ukazujú, že je to veľmi efektívny uzdravovancí proces, ktorý prebieha v 48 štátoch USA a 57 ďalších krajinách sveta v rôznych svetadieloch.

Ráchelina vinica je určená matkám, otcom, súrodencom, príbuzným, zdravotníkom, ktorí sú poznačení hlbokou bolesťou zo smrti dieťaťa (detí) spôsobenou potratom. Títo ľudia – často spoločnosťou, lekármi alebo aj najbližšími – oklamaní, že ide len o chirurgický zákrok bez následkov, nosia ťažké bremeno viny, odcudzenia, často sú paralyzovaní, neschopní normálneho života a normálnych vzťahov. Vo svetle Božieho milosrdenstva cez tento program nachádzajú novú nádej, dochádza k obnoveniu vzťahov v rodine, a často sa stávajú svedkami hrozného dopadu potratu.

Odborne postavený program Ráchelinej vinice je prepojenie duchovného a psychologického aspektu.

Etický kódex zaväzuje všetkých zúčastnených k mlčanlivosti.

 

www.rachelsvineyard.org

Odporúčanie klinickej psychologičky Doc. PhDr. Mgr. Patricie Dobríkovej PhD. et PhD.:

odporúčanie Ráchelina vinica

 

Ak Ťa trápia výčitky svedomia pre dieťa, ktoré si nechala/nechal potratiť, alebo nesieš následky potratu ako príbuzný, ako zdravotník, …ak mávaš nočné mory, rozpadol sa Ti vzťah, ak ťa trápia myšlienky na samovraždu a nevieš ako ďalej, neváhaj využiť túto jedinečnú príležitosť k znovuobjaveniu zmyslu svojho života a novej nádeje pre Teba a Tvoju rodinu. Celý tím Ráchelinej vinice Ťa príjme bez výčitiek a s láskou. Nemôžeš nič stratiť, pričom veľa získaš!

V tomto roku ponúkame tri termíny RV v rôznych častiach Slovenska. Prvá vo februári bude na východnom Slovensku, druhá v máji na strednom Slovensku a tretia v októbri na západnom Slovensku.

 

 

Najbližšia duchovná obnova bude prebiehať v Banskobystrickom kraji

13.-15. mája 2016

Prihlasovanie a bližšie informácie:

rachel@rodinabb.sk

0911-911 794

 

Spätná väzba účastníčky aprílovej RV:

http://rachel.rodinabb.sk/skusenosti-zien/

 

Niektoré myšlienky zo spätnej väzby účastníkov stretnutia vo februári (uverejnené anonymne so súhlasom autorov):

  • Môj celkový dojem z tejto obnovy je veľmi veľmi veľmi pozitívny 🙂

Program je veľmi dobre zostavený, oceňujem prítomnosť kňaza. Zažil/a som premenu strachu a nedôvery na obrovskú lásku, porozumenie.

 

  • Mám z tohto víkendu výborný dojem, cítil/a som sa príjemne, oddýchnuto. Za zmysluplné považujem odstránenie môjho zranenia, uzdravenie, dodanie zmysluplnosti života.

 

  • Mám zo seba dobrý pocit. Všetko prebehlo v pokojnej atmosfére. Oceňujem obzvlášť spojenie psychoterapie …..s kresťanskou vierou. Najvýznamnejšie je pre mňa odovzdanie mojich nenarodených detí Bohu.

 

  • V celom svojom živote som nezažil/a nič krajšie, uzdravujúcejšie, hlbší dotyk a stretnutie s Bohom uzdravovateľom. Ďakujem Bohu za milosť existencie tejto obnovy.

 

 

Označené v homepage, Nezaradené